Aktualności

Sprawdź najnowsze aktualności

Bądź na bieżąco z nowościami

Pomysł na urodziny dla dzieci

Pomysł na urodziny dla dzieci w Białymstoku

Pomysł na urodziny dla dzieci w Białymstoku

Urodziny dla dzieci Białystok

W dzisiejszym poście chcemy się skupić na bardzo popularnej ostatnio formie organizacji urodzin dla dzieci w formie rozgrywek paintballowych. Poniżej zamieszczamy przydatne informacje dotyczące tego jak wygląda organizacja takich urodzin, czy jest to bezpieczny sport, a także odpowiadamy na najczęstsze pytania.

Moje dziecko jest za duże na zabawy typu “fikoland”

Jakiś czas temu zauważyliśmy, że rodzice nieco starszych pociech mają problem ze znalezieniem odpowiedniej atrakcji na urodziny na przykład 12-sto latka. Bo wyjście do popularnej sieci restauracji to “za mało” albo organizacja atrakcji typu “fikoland” odpada, bo towarzystwo po prostu z tego wyrosło. Dlatego też postanowiliśmy wyjść z inicjatywą organizacji bardzo aktywnej formy spędzenia tego jakże szczególnego dnia jakim są urodziny. Mianowicie organizacja gry w paintball!

Od jakiego wieku?

Rozrywki paintballowe organizujemy, gry nasi uczestnicy mają ukończone minimum 12 lat. Dlaczego akurat taki wiek? Z kilku prostych argumentów. Po pierwsze odpowiedni wzrost, który gwarantuje ubranie uczestnika naszej zabawy w specjalny maskujący kombinezon w barwach moro oraz wystarczająca siła, by unieść karabinek paintballowy.

Czy to bezpieczne?

Zdecydowanie tak. Do zagadnień bezpieczeństwa podchodzimy już od etapu projektowania pola do gry w paintball dzieląc je na:

  • strefę rozgrywek, czyli miejsce, w którym toczy się gra pod czujnym okiem sędziego,
  • strefę bezpieczną, czyli teren, w którym przebywają rodzice, a co najważniejsze miejsce, gdzie jest kategoryczny zakaz strzelania!

Oba te punkty oddzielone są siatką paintballową, chroniącą osoby nie biorące udziału w zabawie przed przypadkowym postrzeleniem. Siatka dodatkowo, dzięki swej budowie pozwala na obserwowanie pola walki 🙂

Jak wygląda organizacja?

Na początek wybieramy interesujący nas termin, który należy wcześniej zarezerwować. Następnie w umówionym dniu i miejscu spotykamy się na polu paintballowym, na którym czekają nasi instruktorzy. Przed wydaniem kombinezonów uczestnicy proszeni są o pozostawienie rzeczy wartościowych u rodziców. W kolejnym kroku wydawane są specjalne, maskujące kombinezony jednoczęściowe. Po dopasowaniu kombinezonów, dzielimy zawodników na dwie drużyny: drużynę niebieską oraz drużynę pomarańczową. Tak podzielone grupa jest gotowa do wysłuchania kilku minutowego szkolenia z zasad obsługi karabinka paintballowego oraz reguł panujących na polu walki. W trakcie szkolenia instruktor odpowiada na pytania zadawane przez uczestników urodzin. Po zapoznaniu się z regulaminem wydawane są maski paintballowe. Organizator pomaga w odpowiednim dopasowaniu masek. Następnie wydawane są rękawiczki ochronne na twarze oraz ochraniacze na klatkę piersiową – z ochraniaczem +10 do obronności 🙂 Tak przygotowanym uczestnikom urodzin dla dzieci wydawane są karabinki paintballowe. Ruszamy na pole bitwy!

Rozpoczyna się potyczka!

Pod czujnym okiem sędziego rozpoczyna się pierwsza runda. Prowadzimy szereg ciekawych i angażujących młodzież scenariuszy, które pozwalają na wyrobienie umiejętności: przywódczych, taktycznych, strategicznych, defensywnych, ofensywnych oraz zaradności. Każda runda trwa maksymalnie do 10 minut. Po rundzie wszyscy uczestnicy urodzin wraz z solenizantem wracają do strefy bezpiecznej, na krótki odpoczynek. Cała zabawa trwa około 2 godziny zegarowe i może być dowolnie wydłużona lub skrócona w zależności od potrzeb.

Pomysł na urodziny dla dzieci w Białymstoku

A po walce – odpoczynek..

Każdy, nawet największy śmiałek po kilkunastu minutach solidnej dawki adrenaliny musi odpocząć. W tej chwili w strefie bezpiecznej przygotowywane jest ognisko oraz kijki do kiełbasek. Można spokojnie usiąść przy ognisku lub przy zadaszonej wiatce chroniącej przed słońcem.

Pomysł na urodziny dla dzieci w Białymstoku

Kontakt

Pomysł na urodziny dla dzieci w Białymstoku? Znajdziesz go u nas!

Po więcej informacji zapraszamy w zakładce kontakt.

Kontakt

Odwiedź nas jak najszybciej

Należymy do grupy fast-team.pl

FASTPAINTBALL

Żółtki-Kolonia 40