Aktualności

Sprawdź najnowsze aktualności

Bądź na bieżąco z nowościami

Co zapewnia organizator do gry w paintball?

Co zapewnia organizator do gry w paintball?

Co zapewnia organizator do gry w paintball?

Wyposażenie podstawowe

Każdy organizator gry w paintball, w ramach pakietu startowego, zapewnia uczestnikom rozgrywek paintballowych podstawowe wyposażenie jakim jest:

1. Kombinezon do gry w paintball – najczęściej w formie jednoczęściowej, zdarzają się również kombinezony składające się ze spodni oraz kurtki. Uniform ma za zadanie przede wszystkim chronić nasze wierzchnie ubrania przed mocnymcanva zabrudzeniem czy też zniszczeniem. Chroni nas również przed ewentualnymi otarciami. Dodatkowo ma charakteryzować się właściwościami maskującymi, dlatego najczęściej spotkamy go w barwach moro lub oliwka. Gracze powinni otrzymać kombinezon możliwie najbardziej dopasowany do wzrostu uczestników zabawy w paintball. Oczywiście istnieje możliwość gry z własnym kombinezonem o ile taki posiadamy.

kombinezon-do-gry-w-paintball

2. Maska paintballowa – najważniejszy element gry w paintball. Ma chronić nasz wzrok i twarz przed trafieniem kulki. Na rynku istnieje wiele masek paintballowych, a wśród firm produkujących te kaski ochronne, jest tak duża konkurencja i walka o klienta, dlatego też ich jakość jest bardzo wysoka. Najważniejszym elementem jest posiadanie przez maskę certyfikatu CE dopuszczającego w szczególności szybkę, a więc serce maski paintballowej do użytku. Producenci masek określają częstotliwość wymiany szybek oraz jej żywotność.

maska-paintballowa

3. Karabinek paintballowy – w języku paintballowym również zwany markerem paintballowym. Bez tego urządzenia nie było by przyjemności z gry w paintball. Markerów paintballowych na rynku jest wiele i trudno tutaj opisać wszystkie możliwe. Dlatego opiszę tutaj te najczęściej stosowane na polach paintballowych. Karabinki półautomatyczne, bez potrzeby dodatkowego przeładowywania czy odrzutu po wystrzale. Ich zasada działania polega na tym, że w momencie naciśnięcia na języczek spustu oddajemy jeden strzał. Aby oddać kolejny strzał trzeba po raz kolejny nacisnąć na języczek spustu. Proste? Prawda? W trakcie szkolenia z zasad obsługi karabinku paintballowego użytkownicy poznają zasady podstawowe elementy markera, takie jak: zabezpieczanie/odbezpieczanie markera, kierunek lotu kulek, trzymanie karabinka w odpowiedniej pozycji podczas gry oraz obowiązkowo trzymanie broni lufą do dołu schodząc z pola i będąc w strefie bezpiecznej.

maska-paintballowa

Wyposażenie dodatkowe

4.  Rękawiczki ochronne – mają za zadanie zabezpieczyć nasze ręce przed otarciami oraz bezpośrednim trafieniu w rękę przez kulkę paintballową. Rękawiczki poprawiają również chwyt markera paintballowego. Zazwyczaj na polach paintballowych stosowane są rękawiczki typu wampirki, które najbardziej nadają się do typowo militarnej gry.

rekawiczki

5. Ochraniacze na korpus – najczęściej zalecane są dzieciom, zapewniają dodatkową ochronę przed postrzeleniem w klatkę piersiową. Zakładane najczęściej bezpośrednio na kombinezon ochronny.

ochraniacz-na-korpus

Kontakt

Odwiedź nas jak najszybciej

Należymy do grupy fast-team.pl

FASTPAINTBALL

Żółtki-Kolonia 40